Zakończylismy drugi tydzień zawodów międzynarodowych w Michałowicach. 

W trakcie trzech dni rozegranych zostało 21 konkursów międzynarodowych zawodów CSI1*YH, CSI1* oraz CSI2*. 

Łączna pula nagród pieniężnych do wygrania wyniosła niemal 300 tysięcy złotych.
Większość tej kwoty przypadła na dwa konkursy, których wyniki oprócz wysokich premii finansowych zapewniły najlepszym 16 jeźdźcom punkty do światowego FEI Longines Rankings.

W drugim turnieju Cracovia Szary Equestrian Show 2017 zobaczyliśmy we wszystkich konkursach 163 konie, których dosiadali przedstawiciele 14 nie tylko europejskich krajów.
I tak w rywalizacji młodych, 5,6 i 7-letnich koni wystartowało 22 zawodników z 8 krajów dosiadających 33 koni. W zawodach rangi jednej gwiazdki 33 jeźdźców z 9 krajów dosiadających 48 wierzchowców. W rywalizacji zawodów w randze dwóch gwiazdek udział wzięło 40 startujących z 14 krajów, którzy dosiadali 82 koni.

komplet wyników

Najlepsze pary niedzielnych konkursów:


GRAND PRIX Finał konkursu CSI2* DIAMOND ROUND - KJK SZARY Cup:
I miejsce - Ludwiczak Krzysztof (POL) na Stalando
II miejsce - Vinckier Jan (BEL) na Viva
III miejsce - Geerink Sander (NED) na Bentley N. 

Finał konkursu CSI2* GOLD ROUND - Andrewex Cup:
I miejsce - Ludwiczak Krzysztof (POL) na Stalando
II miejsce - Klus Marek (CZE) na Sabelius 
III miejsce - Geerink Peter (NED) na Ferdinand B. 

Finał konkursu CSI1* SILVER ROUND - Szary Residence Cup:
I miejsce - Sławomir Uchwat (POL) na Q7
II miejsce - Nowak Grzegorz (POL) na Valentine
III miejsce - Nijhof Marije (NED) na Amarett

Finał konkursu CSI1* BROWN ROUND - Equishop Cup:
I miejsce - Lech Marcelina (POL) na Equandani
II miejsce - Kocoń Ewa (POL) na Chivas Regal
III miejsce - Kłapińska Laura (POL) na Cartier 

Finał konkursu CSI1* SMALL ROUND - NTB Tomasz Ochab Cup:
I miejsce - Iakimov Albert (UKR) na Harley Van T Meyershof
II miejsce - Vinckier Izabela (POL) na Questa
III miejsce - Hnat Julia (POL) na Obora's Ragazza

Finał konkursu CSIYH1* koni 6/7 letnich - M&A Producent przeszkód Cup:
I miejsce - Geerink Sander (NED) na Feestje B.
II miejsce - Uchwat Sławomir (POL) na Wiena
III miejsce - Vinckier Jan (BEL) na Qantas

Finał konkursu CSIYH1* koni 5-letnich - St. Hippolyt Cup:
I miejsce - Geerink Sander (NED) na H. Eldorado B.
II miejsce - Geerink Sander (NED) na Hillitaire
III miejsce - Urbańska Malwina (POL) na Hamilton

Najlepsze pary sobotnich konkursów:

Konkurs CSIYH1* koni 5-letnich - St. Hippolyt Cup:
I miejsce ex aequo:
- Geerink Sander (NED) na Hillitaire
- Bobik Jan (POL) na Queen Fly
- Vinckier Izabela (POL) na Camparo
- Van Den Brink Nadieh (NED) na Hertogin VI S
- Ornat Albert (POL) na Camaro

Konkurs CSIYH1* koni 6/7 letnich - M&A Producent przeszkód Cup:
I miejsce - Ludwiczak Krzysztof (POL) na Sandra Blue 
II miejsce - Uchwat Sławomir (POL) na Wiena
III miejsce - Bobik Jan (POL) na Catamara'N

Konkurs CSI1* SMALL ROUND - NTB Tomasz Ochab Cup:
I miejsce - Vinckier Izabela (POL) na Questa 
II miejsce - Hnat Julia (POL) na Zeno S 
III miejsce - Kościelniak Natalia (POL) na Cantora 

Konkurs CSI1* BROWN ROUND - Equishop Cup:
I miejsce - Lech Marcelina (POL) na Equandani
II miejsce - Vingralkova Sara (SVK) na Oscar Des Fontaines
III miejsce - Kiewrel Agnieszka (POL) na Centoo 

Konkurs CSI1* SILVER ROUND - Szary Residence Cup:
I miejsce - Skrzyczyński Jarosław (POL) na Quitoki
II miejsce - Shalohin Andrei (KGZ) na Choco Lady
III miejsce - Vingralkova Sara (CZE) na Celana Z

Konkurs CSI2* GOLD ROUND - Szary Sport Horses Cup:
I miejsce - Klus Marek (CZE) na Sabelius
II miejsce - Skrzyczyński Jarosław (POL) na Quiro 5
III miejsce - Grzelczyk Kamil (POL) na Centroplast Dinar 

Konkurs CSI2* DIAMOND ROUND - KJK SZARY Cup:
I miejsce - Grzelczyk Kamil (POL) na Wibaro
II miejsce - Kaźmierczak Michał (POL) na Stakorado 
III miejsce - Opatrny Ales (CZE) na F-Narcist

Najlepsze pary piątkowych konkursów:

Konkurs CSIYH1* koni 5-letnich - St. Hippolyt Cup:
I miejsce ex aequo:

- Geerink Sander (NED) na H. Eldorado B.
- Bobik Jan (POL) na Queen Fly
- Vinckier Izabela (POL) na Camparo
- Van Den Brink Nadieh (NED) na Hertogin VI S

Konkurs CSIYH1* koni 6/7 letnich - M&A Producent przeszkód Cup:
I miejsce - Vinckier Jan (BEL) na Qantas
II miejsce - Ludwiczak Krzysztof (POL) na Sandra Blue
III miejsce - Urbańska Malwina (POL) na Finna W

Konkurs CSI1* SMALL ROUND - NTB Tomasz Ochab Cup:
I miejsce - Syniavska Nataliia (UKR) na Istana
II miejsce - Derlatka Kamila (POL) na Giorgio W
III miejsce - Vinckier Izabela (POL) na Questa 

Konkurs CSI1* BROWN ROUND - Equishop Cup:
I miejsce - Noskovicova Monika (SVK) na Bernadette
II miejsce - Kasner Matylda (POL) na Ares
III miejsce - Kocoń Ewa (POL) na Chivas Regal 

Konkurs CSI1* SILVER ROUND - Szary Residence Cup:
I miejsce - Skrzyczyński Jarosław (POL) na Quitoki
II miejsce - Skrzyczyński Jarosław (POL) na Casanova 468
III miejsce - Humplikova Vladislava (CZE) na Buena Utopia

Konkurs CSI2* GOLD ROUND - Szary Sport Horses Cup:
I miejsce - Skrzyczyński Jarosław (POL) na Quiro 5
II miejsce - Petrovas Andrius (LTU) na Italo Van't Dauwhof 
III miejsce - Bobik Jan (POL) na Santisa 

Konkurs CSI2* DIAMOND ROUND - KJK SZARY Cup:
I miejsce - Krzysztof Ludwiczak (POL) na Stalando 2
II miejsce - Geerink Sander (NED) na Bentley N.
III miejsce - Ziębicki Michał (POL) na Heartbreaker V

lista zgłoszeń CSI1*

lista zgłoszeń CSI2*

lista zgłoszeń CSIYH1*