W dniach 28-29 września odbędzie się  finał SzaryCUP w ramach ZR i ZT w Michałowicach. Cykl  ten, rozgrywany po raz pierwszy, przyciągnął ponad 140 zawodników w 4 kategoriach. Pula nagród w całym cyklu to 93 000 złotych, w tym 17 000 premii za miejsca w klasyfikacji końcowej.

 

W rundzie diamentowej, rozgrywanej w ramach konkursów 130/135 prowadzi John Gunvar Knutsen (107pkt) z KJ Królmet Zawiercie, dalej Hubert Kostrzewski (88pkt) z SJK Kraków Krzywopłoty i tegoroczna Mistrzyni Polski Juniorów Maja Radomska (77pkt). W rundzie złotej – konkursach 120 - prowadzi Małgorzata Ćwikło (78pkt) WLKS Krakus Swoszowice przed Mają Żytkowicz (63pkt) WLKS Krakus i Barbarą Prątnicką (59pkt) KJK Szary Michałowice. Runda Srebrna i Towarzyska zdominowane zostały przez Małgorzatę Bendkowską   z KJ Fart Gliwice. W Rundzie Srebrnej wyprzedziła z 83 punktami Ewę Zimny (77pkt) KJK Szary Michałowice i Annę Lipińską (57pkt) z KJ Zbyszko. W Rundzie Towarzyskiej drugie miejsce ze stratą 27 punktów zajmuje Anna Romaniak (107pkt) z LKJ Ochaby a trzecie ponownie Ewa Zimny (86pkt) z KJK Szary Michałowice.

 

 

Przypomnijmy, że w ostatni weekend września czekają nas jeszcze po dwa konkursy eliminacyjne, w których zdobyte punkty mnożone będą x1,5. Oznacza to, że w rundach Srebrnej i Złotej ponad 15 zawodników może dalej walczyć o zwycięstwo w całym cyklu.

Runda diamentowa - ranking

Runda złota - ranking

Runda srebrna - ranking

Runda towarzyska - ranking