W każdych zawodach Ligi Jeździeckiej oraz jej finale zawodnicy za pierwsze 30 miejsc będą zdobywać punkty bonifikacyjne, a zwycięzcami końcowej klasyfikacji poszczególnych lig Ligi Jeździeckiej zostają zawodnicy, którzy uzyskają w sumarycznej klasyfikacji końcowej największą ich liczbę. 

   Nowością rozgrywek przeprowadzancyh w ramach Ligi Jeździeckiej jest Klubowy Puchar Polski, którego klasyfikacja wyłaniana jest w ramach danej kolejki ligi z wyników dwóch etapów rywalizacji przeprowadzonej w przedostatnim dniu zawodów (sobota). Pierwszy Etap stanowi rywalizacja w konkursach poszczególnych rund (brązowa, srebrna, złota i diamentowa). Drugi Etap stanowi rywalizacja w zespołowym konkursie dodatkowym, w którym startuje 8 najlepszych zespołów wyłonionych w I Etapie konkursu. 

   Zgłoszenia do pierwszego Etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej są już zamknięte. Swój udział zgłosiło prawie 180 koni.  Podczas zawodów rozegraną zostaną także dodatkowe konkursy regionalne L i P.  KJK SZARY jak zwykle zaprasza zawodników na darmowe śniadania i bankiet powitalny z dobrą zabawą.

   Wraz z Portalem Świat Koni zapraszamy na transmisję na żywo z sobotnich i niedzielnych konkursów.

lista zgłoszeń